img Svetainės medis
Apie mus   I   Klauskite   I   DUK   I   Kontaktai   I   Online chess
 
img
 
Foto galerija
  
International womens chess tournament "Lady & chess" 2007.08.21 print
Moterų šachmatų turnyras "Lady and chess". Jame žaidžia10 dalyvių iš 7 šalių: Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Rumunijos ir Lietuvos, kurie tarpusavyje varžosi dėl piniginių prizų ir galimybės įvykdyti WGM (moterų didmeistrė) arba WIM (moterų tarptautinė meistrė) normatyvus.
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
   Atgal
Šachmatai Lietuvoje

Figūrų ėjimai

Valdovė (karalienė) vaikšto taip kaip bokštas ir rikis kartu sudėjus (įstrižainėmis ir gulstinėmis). Tai galingiausia šchmatų figūra. Kiekvienas žaidejas žaidimą pradeda su viena valdove, stovinčia ant savo spalvos laukelio šalia karaliaus. Algebriniu žymėjimu - baltųjų valdovė stovi d1, juodųjų d8 Šatranžo žaidime valdovė buvo gan silpna figūra, vadinta fers arba viziriu. Šiuolaikiniai valdovės ėjimai susiformavo XV a. Europoje.

img   Plačiau

Šachmatų vertė

Šachmatų žaidime figūros dažnai vertinamos taškais, siekiant pagelbėti sprendžiant strateginius ir taktinius uždavinius. Tačiau vertinimas taškais tik apytiksliai apibrėžia figūros vertę žaidime. Kadangi labai daug priklauso nuo figūrų pozicijos, paties žaidimo strategijos ir figūrų išvystymo.

Dažniausiai naudojamas figūrų vertinimas taškais (Kapablanka ir Nick de Firmian). Kadangi pėstininkas įvertintas vienu tašku, kartais figūrų vertei apibrėžti naudojamas pėstininkas kaip mato vientas - pvz.: žirgas vertas 3 pėstininkų.

img   Plačiau

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

interneto svetainiu kurimas, seo paslaugos Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos