img Svetainės medis
Apie mus   I   Klauskite   I   DUK   I   Kontaktai   I   Online chess
 
img
 
Publikacijos
  
Kodėl žydai bankininkai nemėgsta Gario Kasparovo? 2006.10.01 print
Komentarai 0
Buvęs pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas yra pagarsėjęs kalbomis, ne itin palankiomis dabartinei Rusijos valdžiai. Eksčempionas ne sykį kritikavo Kremliaus valdžią dėl karo Čečėnijoje, dėl totalinės rusifikacijos visoje dabartinėje Rusijos teritorijoje (garsusis šachmatininkas teigia, jog Rusijoje pažeidžiamos visų čia gyvenančių ne rusų tautybės žmonių teisės išpažinti savąjį tikėjimą, mokyti savo vaikus gimtąją kalba ir t.t.). Todėl nesunku atspėti, jog Kremlius svarstė ir tebesvarsto, kaip neutralizuoti šios garsenybės poveikį plačiąjai pasaulio visuomenės opinijai dėl tikrosios padėties Rusijoje. Tačiau papirkti ar išgąsdinti buvusį pasaulio čempioną - ne taip lengva. Jis ir turtingas, ir žinomas visame pasaulyje. Jo neįbauginsi. Tik "paspausk mažumėlę", tuoj žiniasklaidoje pasirodys straipsnių, esą Kremlius šantažuoja G.Kasparovą.
Ir vis dėlto Rusija nesiliauja ieškoti silpnųjų G.Kasparovo pusių. Ir vieną tokį "kompromatą", atrodo, surado.

Prisiminkime - G.Kasparovas šiandien bijo važiuoti į Izraelį. "The Guardian" laikraščio žurnalistas Nikas Peitonas rašė, esą G.Kasparovas nebevyksta į Izraelį žaisti šachmatų turnyro su ... itin galingu kompiuteriu. Tik nepamanykite nieko blogo. G.Kasparovas, 1985-aisiais iškovojęs pasaulio čempiono titulą (jam tuo metu tebuvo 22 metai, jis buvo pats jauniausiais pasaulio čempionas) neišsigando kompiuterio, neišsigando galimo pralaimėjimo. Jis pabūgo Izraelio valdžios. Tiksliau tariant - išsigando Izraelio bankininkų. Mat Pirmasis tarptautinis Izraelio bankas (FIBI) kaltina G.Kasparovą negrąžinant 1,6 milijonų JAV dolerių. Šiuos pinigus minėtasis bankas neva G.Kasparovui paskolino internetinio šachmatų laikraščio "Kasparov Chess Online Inc." leidybai. Tačiau G.Kasparovas, žydų bankininkų teigimu, pinigų negrąžina, o internetinis tinklapis - bankrutavo.
Izraelyje egzistuoja įstatymai, įgalinantys bankininkus į kalėjimą pasodinti kreditų neatiduodančius užsieniečius, jeigu šie tik atvyksta į Izraelį. Štai kodėl G.Kasparovas nepasirodė Tel Avive.

G. Kasparovo advokatas teigia, kad 1,6 milijonų JAV dolerių kreditą gavo ne pats G.Kasparovas, o du jo partneriai žydai. Taigi pinigus, anot advokato, pasisavino ne šachmatų čempionas, o jo partneriai. Beje, bankininkai iš Izraelio mainais už negrąžinamą kreditą reikalauja teisės savo nuožiūra skelbti G.Kasparovo nuotraukas, naudoti jo pavardę reklaminiais sumetimais ir t.t. G.Kasparovas nesutinka.

Mūsų leidinys neturi galimybės išsiaiškinti, kas iš tiesų kaltas šioje istorijoje. Mes tik norime atkreipti visuomenės dėmesį - ar tik šioje istorijoje nėra savo nagų prikišusios Rusijos slaptosios tarnybos. Šiaip ar taip, pranešimai apie negrąžintus kreditus kompromituoja buvusį čempioną. O sukompromituoto G.Kasparovo pareiškimai dėl Rusijos nepatikimumo ir imperinių ambicijų jau neatrodo tokie įtikinami, kaip anksčiau. Rusija bet kada gali pasiteisinti - nekreipkite dėmesio į G.Kasparovo pareiškimus, juk jis bankams negrąžina pasiskolintų pinigų, juk jis nepatikimas.
Taigi Kremliui, atrodo, pavyko neutralizuoti buvusio čempiono antiimperinius pasisakymus ... žydų bankininkų rankomis. Bent jau tokie mūsų įtarimai.

"Slaptai" informacija www.slaptai.lt
   Atgal
Šachmatų figūrų vertė

Šachmatų žaidime figūros dažnai vertinamos taškais, siekiant pagelbėti sprendžiant strateginius ir taktinius uždavinius. Tačiau vertinimas taškais tik apytiksliai apibrėžia figūros vertę žaidime. Kadangi labai daug priklauso nuo figūrų pozicijos, paties žaidimo strategijos ir figūrų išvystymo.

img   Plačiau

Nuorodos

Turnyrų kalendoriai:

Lietuvos šachmatų fed.
FIDE kalendorius
Fide turnyrų kalendorius
ChessVibes
Kalendarz Szachowy
ChessMix
Mischa Tscharotschkins
Vsemirnaja Liga

Šachmatų žurnalai:

New In Chess
TWIC The Week In Chess
Chess Informant
British Chess Magazine
Europe-Echecs
Hellas Chess Club
Italian Chess
www.64.ru 
Ajedrez de Estilo

Šachmatų tinklapiai


Lietuvos federacija
Chess by egis
LKŠF
Klaipėdos "Bokštas"

Radviliškio šachmatų klubas
Biržų šachmatų klubas
Vilkaviškio šachmatų klubas
Margiris
64 langeliai

Šachmatų centras
ŠK Pestininkas
ŠM "Vilniaus Fortas"
AŠK "Juodasis Rikis"
mc2chess
Plungės VŠK "Bokštas"
www.0-0-0.lt


Chesscenter.com
Chessbase.com
FIDE 
ECU
Chesspro.ru
Russian Chess
www.e3e5.com
Crestbook
Sachova Ukraina 
bychess.info 
openchess
Chessportal.ru
chessmoscow
ChessCafe
Alexandra Kosteniuk 
Vladimir Kramnik
Peter Leko
Alexandr Khalifman
Alexandr Morozevich
www.ficgs.com

Šachmatai realiu laiku

Chess.com

Chess.lt
Chess.ktu.edu
Playchess.com
Chess Planet
Chessassistantclub.com

Chessclub.com
Chessmaniac.com
Instantchess.com
Gameknot.com
Redhotpawn.com
Chesshounds.com
Freechess.org
Chessworld.net
Itsyourturn.com
Chesskids.com
Worldchessnetwork.com
Chesscorner.net
www.chess.chesslyga.lt 

Federacijos

Rusijos 
Sankt - Peterburgo

Eltaka - Loctite

Loctite prekės

 

interneto svetainiu kurimas, seo paslaugos Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos