img Svetainės medis
Apie mus   I   Klauskite   I   DUK   I   Kontaktai   I   Online chess
 
img
 
Publikacijos
  
Eksčempionas negrąžina kredito 2006.10.05 print
Komentarai 0

Pasaulio šachmatų eksčempiono Gario Kasparovo verslas atsidūrė aklavietėje. Pinigų nėra net stambiausiam pasaulyje šachmatų internetiniam portalui, o bankai jau ėmė reikalauti grąžinti kreditus.
Izraelio spauda ir pasaulio informacinės agentūros pranešė, kad Izraelio bankas First International Bank of Israel apkaltino žinomą rusų šachmatininką Garį Kasparovą negrąžinant 1,6 mln. dolerių kredito. Bankas teigia, kad G.Kasparovas 2000 m. gavo kreditą kompanijai Kasparov Chess Online įsteigti, žadėdamas atsiskaityti, perleidžiant dalį kompanijos akcijų. Tačiau praėjusią savaitę kompanijos saitas buvo uždarytas, o pats G. Kasparovas iš jos pasitraukė.
Kasparovo motina Klara Kasparova aiškina, kad taip pasielgta todėl, jog nėra pinigų. Projekto finansavimas vyko be Kasparovo žinios, jie tiesiog "patys surijo" pinigus.


Kompanija Kasparov Chess Online buvo sukurta internetinio bumo metu, siekiant populiarinti šachmatus internetinėje visuomenėje. Žurnalo Business Week duomenimis, kompanijos ir internetinio puslapio sukūrimas atsiėjo 9 mln. JAV dolerių, kurių didžiąją dalį suteikė 20 Izraelio investuotojų. Kompanijos svetainės buvo atidarytos Niujorke, Izraelyje ir Maskvoje. Dvejus metus Kasparov Chess Online bandė užsidirbti pinigų, teikdama įvairias paslaugas viso pasaulio šachmatų mėgėjams. Pagrindinė internetinio puslapio funkcija - kad kiekvienas šachmatininkas kompiuteriu galėtų pasirinkti sau varžovą ir tiesiog internetiniame puslapyje ar elektroniniu paštu surengtų mačą. Dalis internetinio puslapio paslaugų buvo mokamos. Už kelias dešimtis dolerių per metus vartotojas turėjo galimybę susipažinti puslapyje skelbiamais straipsniais ir dalyvauti čempionatuose. Šiuo metu šis internetinio puslapis neveikia, kaip ir kiti G.Kasparovo šachmatų internetiniai puslapiai.

Prieš metus G.Kasparovas Rusijos spaudoje buvo pareiškęs, kad nutraukia savo verslą Rusijoje ir perveda savo aktyvus į užsienį. Anksčiau buvo žinoma, kad šachmatininkas dalyvauja firmos "Kasparov Konsulting", konsultavusios Rusijos rinkoje esančius užsienio verslininkus, valdyme. Be to, Kasparovo verslas buvo susijęs su oro transportavimu.
Tenka pastebėti, kad Izraelio banko demaršas įvyko tiesiog prieš kelias dienas iki šachmatų mačo tarp G.Kasparovo ir dabartinio pasaulio kompiuterinių programų Deep Junior čempiono. Mačas turi prasidėti Jeruzalėje ir baigtis Niujorke. Pagal varžybų sąlygas pralaimėtojas gaus 700 tūkst. JAV dolerių, o nugalėtojas - 800 tūkstančių. Komanda, parengusi kompiuterinę programą, gaus atitinkamai 300 tūkst. ir 200 tūkst. JAV dolerių.

Suprantama, kad kaltinimai finansinių įsipareigojimų nesilaikymu šachmatininkui daro psichologinę įtaką. Be to, kilęs triukšmas gali atbaidyti mačo rėmėjus, nuo kurių priklauso prizų fondo galimybės. Mačas jau du kartus buvo atidėtas, ir dabar niekas negali pasakyti, kad jis įvyks.
Parengta remiantis www.gazeta.ru ir www.compromat.ru publikacijomis
(straipsnio autoriai - Artiomas Eiskovas ir Jelena Vranceva).
www.slaptai.lt

www.slaptai.lt

   Atgal
Šachmatų figūrų vertė

Šachmatų žaidime figūros dažnai vertinamos taškais, siekiant pagelbėti sprendžiant strateginius ir taktinius uždavinius. Tačiau vertinimas taškais tik apytiksliai apibrėžia figūros vertę žaidime. Kadangi labai daug priklauso nuo figūrų pozicijos, paties žaidimo strategijos ir figūrų išvystymo.

img   Plačiau

Nuorodos

Turnyrų kalendoriai:

Lietuvos šachmatų fed.
FIDE kalendorius
Fide turnyrų kalendorius
ChessVibes
Kalendarz Szachowy
ChessMix
Mischa Tscharotschkins
Vsemirnaja Liga

Šachmatų žurnalai:

New In Chess
TWIC The Week In Chess
Chess Informant
British Chess Magazine
Europe-Echecs
Hellas Chess Club
Italian Chess
www.64.ru 
Ajedrez de Estilo

Šachmatų tinklapiai


Lietuvos federacija
Chess by egis
LKŠF
Klaipėdos "Bokštas"

Radviliškio šachmatų klubas
Biržų šachmatų klubas
Vilkaviškio šachmatų klubas
Margiris
64 langeliai

Šachmatų centras
ŠK Pestininkas
ŠM "Vilniaus Fortas"
AŠK "Juodasis Rikis"
mc2chess
Plungės VŠK "Bokštas"
www.0-0-0.lt


Chesscenter.com
Chessbase.com
FIDE 
ECU
Chesspro.ru
Russian Chess
www.e3e5.com
Crestbook
Sachova Ukraina 
bychess.info 
openchess
Chessportal.ru
chessmoscow
ChessCafe
Alexandra Kosteniuk 
Vladimir Kramnik
Peter Leko
Alexandr Khalifman
Alexandr Morozevich
www.ficgs.com

Šachmatai realiu laiku

Chess.com

Chess.lt
Chess.ktu.edu
Playchess.com
Chess Planet
Chessassistantclub.com

Chessclub.com
Chessmaniac.com
Instantchess.com
Gameknot.com
Redhotpawn.com
Chesshounds.com
Freechess.org
Chessworld.net
Itsyourturn.com
Chesskids.com
Worldchessnetwork.com
Chesscorner.net
www.chess.chesslyga.lt 

Federacijos

Rusijos 
Sankt - Peterburgo

Eltaka - Loctite

Loctite prekės

 

interneto svetainiu kurimas, seo paslaugos Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos