img Svetainės medis
Apie mus   I   Klauskite   I   DUK   I   Kontaktai   I   Online chess
 
img
 
Nusipelnę šachmatams
  
Antanas Molevičius print
foto ANTANAS MOLEVIČIUS
1958-1988

Antanas Molevičius gimė 1958m. Anykščių r. Troškūnuose. A.Molevičius dirbo treneriu 1983-1988 m. Ukmergės vaikų ir jaunių sporto mokykloje. Nuo 1989 m. trenerio atminimui kasmet organizuojamos tarpmokyklinės komandinės moksleivių ir asmeninės moksleivių bei suaugusiųjų varžybos.

SPORTAS
Straipsnis iš Ukmergės laikraščio “Gimtoji žemė” 1988m. liepos 16d.

Sėkmės, Antanai!

Viena įdomiausių pasaulyje – galvočių sporto šaka šachmatai. Ukmergėje ilgą laiką pavieniai šio sporto mėgėjai žaidė tai namuose, tai cechuose per pietų pertrauką, tai šiaip kur susitikę. Taip buvo, kol nepasirodė Antanas Molevičius…
Antanas, Vilniaus V.Kapsuko universiteto ekonomikos katedros absolventas, įsidarbina rajono buitinio gyventojų aptarnavimo kombinate vyr. buhalteriu. “Darbas buvo ne prie širdies. Vienas tarp moterų”, - mena jis. Todėl 1983 metais atėjo į miesto VJSM dirbti šachmatų treneriu: Ukmergei verkiant reikėjo šachmatų mokyklos. Ir štai – jau penkmetis! Rezultatai? Daug kur pirmauta, aplenkta daugelis rajonų.


Ukmergės jaunieji šachmatininkai, ruošiami A.Molevičiaus bei O.Mikovo, žaidžia LTSR aukščiausioje lygoje. Išskyrus didžiuosius miestus, čia žaidžia tik Kėdainių, Plungės ir mūsiškiai šachmatininkai.

A.Molevičius – pedagoginį talentą turintis treneris.
- Svarbiausia – būti žmogumi, - sako pašnekovas. – Todėl treniruotėse visada įterpiu auklėjimo momentą: mokykis iš klaidų, stenkis nedaryti jų ir gyvenime… Nelaimėje žmogui, vyruti, padėk. Nesikelk į puikybę – sprogsi kaip muilo burbulas. Būk Taurus ir sąžiningas, gerbk kiekvieną žmogų. Treniruotės be auklėjimo – tuščias laiko švaistymas. Visų pirma, auginame žmogų.

Antanas per besibaigiantį pirmąjį savo darbo penkmetį išugdė tris kandidatus į sporto meistrus, didelį būrį pirmojo bei žemesnio atskyrio šachmatininkų.
- Ar numatote kandidatų į respublikos šachmatų žvaigždyną?
- Vaidotas Šlapikas, - atsako pamastęs. – Tai vienas iš rimčiausių pretendentų į sporto meistrus. Valingas, atkaklus, draugiškas, nuoširdus… Aš juo tikiu.
- Turite gabių mergaičių? – teiraujuosi.
- Taip. Ingutė Railaitė bei Virginija Noreikaitė – šaunios medinės valdovės garbintojėlės. Neseniai vykusiose LTSR asmeninėse vaikų pusfinalio atrankinėse varžybose Jonavoje, kur žaidė 37 mergaitės, jos iškovojo antrąją ir ketvirtąją vietas, pateko į respublikinį finalą.
Dar praeis penkmetis kitas ir, reikia tikėtis, Ukmergėje sužibės naujos šachmatų žvaigždės.

Stasys Saldūnas

Nuotraukose: A.Molevičius treniruotėse

Už informaciją dėkojame Vytautui Šlapikui

foto
   Atgal
Šachmatų figūrų vertė

Šachmatų žaidime figūros dažnai vertinamos taškais, siekiant pagelbėti sprendžiant strateginius ir taktinius uždavinius. Tačiau vertinimas taškais tik apytiksliai apibrėžia figūros vertę žaidime. Kadangi labai daug priklauso nuo figūrų pozicijos, paties žaidimo strategijos ir figūrų išvystymo.

img   Plačiau

Figūrų ėjimai

Valdovė (karalienė) vaikšto taip kaip bokštas ir rikis kartu sudėjus (įstrižainėmis ir gulstinėmis). Tai galingiausia šchmatų figūra. Kiekvienas žaidejas žaidimą pradeda su viena valdove, stovinčia ant savo spalvos laukelio šalia karaliaus. Algebriniu žymėjimu - baltųjų valdovė stovi d1, juodųjų d8 Šatranžo žaidime valdovė buvo gan silpna figūra, vadinta fers arba viziriu. Šiuolaikiniai valdovės ėjimai susiformavo XV a. Europoje.

img   Plačiau

Šachmatų vertė

Šachmatų žaidime figūros dažnai vertinamos taškais, siekiant pagelbėti sprendžiant strateginius ir taktinius uždavinius. Tačiau vertinimas taškais tik apytiksliai apibrėžia figūros vertę žaidime. Kadangi labai daug priklauso nuo figūrų pozicijos, paties žaidimo strategijos ir figūrų išvystymo.

Dažniausiai naudojamas figūrų vertinimas taškais (Kapablanka ir Nick de Firmian). Kadangi pėstininkas įvertintas vienu tašku, kartais figūrų vertei apibrėžti naudojamas pėstininkas kaip mato vientas - pvz.: žirgas vertas 3 pėstininkų.

img   Plačiau

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

interneto svetainiu kurimas, seo paslaugos Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos